MENU

Celorepublikovy sjezd Romů – fotoreport

Dne 18.3.2023 proběhl očekávaný a s napětím sledovaný, celorepublikový sjezd Romů.

Akce se konala stejně jako minuly rok na Praze 9, v business centru Yugra.

  • Etický kodex Roma Luma

    ETICKÝ KODEX, DEKLAROVANÝ ROMSKÝMI , PROROMSKÝMI NEZISKOVÝMI ORGANIZACEMI A POLITICKOU STRANOU ROMA LUMA.

  • Memorandum

    ... vytvoření Romské reprezentace složené z romských lídrů, aktivistu a občanů ČR.

  • Zápis

    Zápis z celorepublikového sjezdu Romů

Hlavním cílem sjezdu bylo vylepšení postavení Romů v České majoritní společnosti, boj proti rasismu, diskriminace a sjednocení Romské komunity.

Sjezd byl rozdělen do tři panelových diskuzí, kde se mohli všichni zúčastnění vyjádřit a navrhnout řešení k dané problematice.

V druhem bloku diskuze se projednávalo spojení Romské komunity, které je velmi důležité pro sjednocení a integraci Romů v ČR.

Během diskuze bylo předloženo MEMORANDUM, které představuje sjednocení romských, proromských organizaci, aktivistů a občanů ČR. Na základě tohoto memoranda bude politická strana Roma Luma aktivně vyvíjet snahu o založení ASOCIACE ČESKÝCH ROMŮ, která povede k lepšímu postavení Romů v ČR.

Tímto bychom rádi poděkovali všem zúčastněným za příjemné a přínosné setkání.

Sdílet:

Další články

Volební výsledky v komunálních volbách 2023

ROMALUMA se účastnila prvních komunálních voleb jako jediná politická strana s romským zaměřením. Ačkoliv nedosáhla úspěchu, co do čísel se její výsledek nedá považovat za zcela neuspokojivý. V každém městě či obci, kde se zúčastnila voleb, nebylo primárním cílem vítězství, nýbrž získání cenných zkušeností a zmapování své volební základny v daném volebním obvodu.

Každý z Romů by byl milionář

Dne 26. dubna 2023 poskytl Marco Cavali rozhovor ve studiu Inovace Republiky na následující témata: Jak vznikla idea založit politickou stranu? Jaký je plán a

ZPRÁVA NEZÁVISLÉHO AUDITORA

ZPRÁVA AUDITORA V PDF Nezávislý auditor provedl audit účetní závěrky politické strany ROMA LUMA za rok končící 31. 12. 2022 a potvrdil, že závěrka podává

Pošlete nám zprávu