VOLBY DO EVROPSKÉHO PARLAMENTU 

Ptáme se Marca Cavaliho:

 

Stále mnoho Romů si klade otázku, proč jste nekandidoval do Evropského parlamentu?

Děkuju za otázku, která mi byla v poslední době kladená 60x za den 🙂 Je pravda, že Roma Luma mě navrhla jako kandidáta, ale vzhledem k mému studiu bych se nemohl věnovat kampani, a také není to až tak moje parketa.

 

Co vás vedlo k tomu, že jste dal přednost člověku jako je David Beňák? Víme o něm, že má nějaké dosažené vzdělání, ale proč zrovna on? V čem má navrch oproti vám?

Nemyslím, že má až takový navrch 🙂 Jsem hezčí, hubenější a miláček naší komunity 🙂 Proto mě také David Beňák oslovil, abych byl součástí jeho kampaně. Myslím si, že mu spadl velký kámen ze srdce, když jsem oznámil, že kandidovat nebudu. Moje kampaň by neměla brzdu a možná by byla nejbizarnější v historii.

 

Jako politická strana jste se distancovali od podpory Davida Beňáka, i přesto za ním stojíte jako člověk – Rom. Takže váš hlas má jistý?

Je logické se distancovat, pokud nemáme společnou dohodu s ANO. Za Davidem stojím jako člověk a kamarád. Každý Rom, který to myslí vážně s naší komunitou, by měl dostat možnost, až na pár výjimek, jako je tragédie J. Mika a ta paní za levici (neznám jméno). Jediný, kdo je pro Romy volitelný, je David, a ne ti dva maskoti.

 

Jako zakladatel politické strany a bývalý předseda jste na scéně skoro tři roky a lidé vás už znají jako bojovníka, co na srdci, to na jazyku. Nemyslíte si, že to byla výhoda pro vás a měli byste podporu voličů větší než někdo jiný?

Necítím se jako bojovník, ale jako dlužník společnosti a mám co splácet. Při volbách jde o čísla, která bych získal, v tom nemám žádné pochyby, ale jak jsem zmiňoval, aktuálně je pro mě důležité dokončit Bsc. studium.

 

Co si slibujete, až dokončíte školu? Věříte, že se něco změní? 

Dokončení studia mi nabízí vyšší postavení ve společnosti a také lepší možnosti v zaměstnání.

 

Jaké máte další plány do budoucna, jak už se stranou, tak bez ní? Víme podle vašeho prohlášení, že máte novou předsedkyni z majority. Věříte v nějaký posun?

Detaily plánu nechci tolik sdělovat, protože tu máme stále kolaboranty a konfidenty, kteří nemají své nápady, kde důkazem jsou moje návrhy projektů, které si přivlastnili 🙂 Ale co mohu sdělit, je, že za dva roky se blíží komunální volby, a já jsem rodák z Černého Mostu na Praze 9, kde jsem vyrůstal do 30 let. Takže to spíše vidím i jako vzkaz pro aktuální zastupitele a nebo budoucí kandidáty, že budu kandidovat na Praze 14. Mám tam silné kořeny jak v majoritní populaci, tak mezi našimi Romy a Armény. Vím, že jeden Rom v zastupitelstvu aktuálně funguje za stranu ODS, starosta Zajac. Je to jejich poslední období v zastupitelstvu.

 

A poslední otázka na vás, co si myslíte o ostatních kandidátech do Evropského parlamentu?

Myslím, že kandidát by měl svou kvalitou přesvědčit voliče k aktivaci Romů, aby šli k volbám. Můj názor je, že jediný volitelný pro naši komunitu je právě David Beňák. Už jen proto, že je Rom a mluví s námi. Problém s většinou a některými Romy, kteří jsou u koryt, s Romy nemluví. Proto je naše komunita uzavřená a není šance k nám proniknout jen tak, že chceš zrovna ty kandidovat. Jde o důvěru a pativost, kterou nabízí už jen málokdo. Zrádců naší komunity bylo už tolik, že jsme je přestali počítat, a proto starší generace rezignovala. Ale tu je Roma Luma s progresivitou a dravostí, která se nebojí říct, co si myslíme.

Sdílet:

Další články

Nová předsedkyně Zuzana Pilná

Nově zvolená předsedkyně romské strany Roma Luma Zuzana Pilná přináší do politického spektra svěží vítr plný změn. Její jednomyslné zvolení svědčí o důvěře a podpoře

Pošlete nám zprávu