Demonstrace proti diskriminaci na trhu práce

Dne 8. prosince 2023 se zástupci Asociace romských podnikatelů zúčastnili demonstrace proti diskriminaci na trhu práce, kde je pan ministr Jurečka schopen ovlivnit současnou situaci. Nicméně pan ministr nám sdělil, že již nebude jednat s naší organizací. Věříme, že každý má právo na svůj názor, ať je pozitivní či nikoliv, pane ministře. Přesto doufáme, že ve svém jednání projevíte svou křesťanskou víru.

Demonstrace proběhla v klidu, avšak s emocemi, kde jsme pozorovali frustraci podnikatelů. Chápeme jejich obavy z příštího roku, který bude pravděpodobně nejtěžší za posledních deset let. Proto by bylo vhodné, aby pan Jurečka začal aktivně řešit problematiku diskriminace na trhu práce, umožňující romským podnikatelům zaměstnávat Romy, kteří dlouhodobě figurovali v evidenci úřadu práce.

Navrhujeme, aby se při zadávání veřejných zakázek více zdůrazňovala odbornost firem a praxe v daném odvětví. Také by bylo užitečné zřídit nový institut, který by romským podnikatelům umožnil řešit podobné otázky na vyšší úrovni a účastnit se výběrových řízení.

Sdílet:

Další články

RED FACE

Co je vlastně zač tato organizace? Ze začátku se snažila o zápasy ve fackované, která se moc nevydařila v dalším kole proběhli nějaké zápasy bez

Přehled dění na Clash of the Stars

Včerejší bizár byl na hraně všeho možného, co člověka vždy překvapí. Opět skvěle připravený do posledního detailu, až teda na security, kde Tadeáše Veselého-Ganstaboye neuhlídali

Pošlete nám zprávu