Demonstrace proti diskriminaci na trhu práce

Dne 8. prosince 2023 se zástupci Asociace romských podnikatelů zúčastnili demonstrace proti diskriminaci na trhu práce, kde je pan ministr Jurečka schopen ovlivnit současnou situaci. Nicméně pan ministr nám sdělil, že již nebude jednat s naší organizací. Věříme, že každý má právo na svůj názor, ať je pozitivní či nikoliv, pane ministře. Přesto doufáme, že ve svém jednání projevíte svou křesťanskou víru.

Demonstrace proběhla v klidu, avšak s emocemi, kde jsme pozorovali frustraci podnikatelů. Chápeme jejich obavy z příštího roku, který bude pravděpodobně nejtěžší za posledních deset let. Proto by bylo vhodné, aby pan Jurečka začal aktivně řešit problematiku diskriminace na trhu práce, umožňující romským podnikatelům zaměstnávat Romy, kteří dlouhodobě figurovali v evidenci úřadu práce.

Navrhujeme, aby se při zadávání veřejných zakázek více zdůrazňovala odbornost firem a praxe v daném odvětví. Také by bylo užitečné zřídit nový institut, který by romským podnikatelům umožnil řešit podobné otázky na vyšší úrovni a účastnit se výběrových řízení.

Sdílet:

Další články

VOLBY DO EVROPSKÉHO PARLAMENTU 

Ptáme se Marca Cavaliho:   Stále mnoho Romů si klade otázku, proč jste nekandidoval do Evropského parlamentu? Děkuju za otázku, která mi byla v poslední

Nová předsedkyně Zuzana Pilná

Nově zvolená předsedkyně romské strany Roma Luma Zuzana Pilná přináší do politického spektra svěží vítr plný změn. Její jednomyslné zvolení svědčí o důvěře a podpoře

Pošlete nám zprávu