Humanitární pomoc SK

Romská osada na Slovensku Telgrat, čelí výzvám spojeným s chudobou, nedostatečnými hygienickými podmínkami, omezeným přístupem k vzdělání a zdravotní péči. Toto vše se ještě více zkomplikovalo v osadě Telgrat, když byla úmyslně zapálena. Několik rodin se z minuty na minutu ocitlo bez svého přístřešku jen s oblečením, které měly na sobě.
Proto jsme se rozhodly pomoci lidem v těžké životní situaci a uspořádali jsme humanitární pomoc pro vyhořelou romskou osadu na Slovensku v obci Telgrat. My a další dobrovolníci sehrály klíčovou roli v poskytnutí humanitární pomoci, která alespoň trochu zmírnila obtíže, kterým zde Romové čelí.


Jedním z nejnaléhavějších problémů byl nedostatek základních potřeb. Mnoho rodin bylo na hranici hladovění. Neměly dostatek potravin, pitné vody nebo zimního oblečení.

Budoucnost a Naděje

Poskytování humanitární pomoci v romských osadách na Slovensku je způsobem, jak věřit v lepší budoucnost a naději. Tito hrdí a odhodlaní lidé se nevzdávají, i přes mnohé obtíže, kterým čelí. Pomoc, kterou dostali od nás dobrovolníků, může změnit životy a otevřít dveře ke spravedlivější společnosti.

Humanitární pomoc v romských osadách je připomínkou toho, že společně můžeme pracovat na zlepšení životních podmínek pro všechny občany. Je to projev solidarity a naděje, že budoucnost může být světlejší pro všechny.

Sdílet:

Další články

Volební výsledky v komunálních volbách 2023

ROMALUMA se účastnila prvních komunálních voleb jako jediná politická strana s romským zaměřením. Ačkoliv nedosáhla úspěchu, co do čísel se její výsledek nedá považovat za zcela neuspokojivý. V každém městě či obci, kde se zúčastnila voleb, nebylo primárním cílem vítězství, nýbrž získání cenných zkušeností a zmapování své volební základny v daném volebním obvodu.

Každý z Romů by byl milionář

Dne 26. dubna 2023 poskytl Marco Cavali rozhovor ve studiu Inovace Republiky na následující témata: Jak vznikla idea založit politickou stranu? Jaký je plán a

ZPRÁVA NEZÁVISLÉHO AUDITORA

ZPRÁVA AUDITORA V PDF Nezávislý auditor provedl audit účetní závěrky politické strany ROMA LUMA za rok končící 31. 12. 2022 a potvrdil, že závěrka podává

Pošlete nám zprávu